top of page

KURS SURF SURVIVAL

„Panika równa się śmierć” – powiedział Mark Healey,
jeden z najwybitniejszych surferów wielkich fal ostatnich dziesięcioleci.

Zachowanie spokoju i kontrola w sytuacjach stresujących. Jest to coś, z czym musi się zmierzyć każdy surfer, ale niewielu ma umiejętność radzenia sobie w tych intensywnych, stresogennych momentach.

Wyobraź sobie piękny dzień nad oceanem. To, co miało być zabawną sesją surfingową, skończyło się koszmarem. Zostałeś złapany w strefie impaktu fal,

z pełnym setem miażdżącym ci głowę, a Ty, łapiąc ostatki powietrza po każdej pralce, pragnąłeś wynurzyć się na powierzchnię...

surf-survival-oddychanie-pod-wodą-ocean-karma1.webp
surf-survival-surfing-trening-ocean-karma.webp

Nasz uznany na całym świecie kurs Surf Survival to wiodący w Polsce kurs wstrzymania oddechu dla surferów i sportowców wodnych. Wykorzystuje symulacje przytrzymania pod wodą (wipe out) podczas surfowania lub innych sportów wodnych.

Pozwala wydłużyć czas wstrzymywania oddechu podczas intensywnych sytuacji podwodnych.

Kurs Surf Survival, zbudowany na podstawie badań

i treningów oraz nawiązanej współpracy

ze społecznością freedivngowo - surfingu. Przez dwa lata kurs był tworzony pod okiem najlepszych freedivingowych atletów takich jak Alexey Molchanov, Adam Stern, William Trubrige, Miguel Lozano.

Jaki jest cel treningu surf survival, treningu

na bezdechu?

Uczy wykorzystywania narzędzi do zarządzania stresem

i strachem, które można przenosić na wszystkie aspekty życia.

freediving.webp

Freediving, który zasadniczo opiera się na opanowaniu sztuki treningu oddychania i wstrzymywania oddechu, jest jednym z najsilniejszych narzędzi i dyscyplin ludzkich do maksymalizacji samokontroli, podniesienia odporności umysłu i rozwinięcia solidnego układu oddechowego.

Pozwala lepiej radzić sobie ze stresem i zachować funkcjonowanie, nie tylko podczas intensywnych sytuacji w wodzie, ale także podczas wszelkich krytycznych, stresujących wydarzeń w wszelkich aspektach życia. 

Kurs obejmuje ćwiczenia na lądzie i wodzie.

Umiejętności zdobyte na kursie Surf Survival mają zastosowanie dla każdego, z dowolnego środowiska, kto chce rozwinąć bardziej umiejętne i funkcjonalne oddychanie i wstrzymywanie oddechu. Poprawić zdrowie i wydajność, szybciej regenerować się, lepiej radzić sobie ze stresem, posiadać większa samoświadomość i samokontrola w sytuacjach stresogennych.

warsztaty-oddechowe-apnea-trening-ocean-karma.webp

Kto nie odniósłby korzyści z posiadania większych zdolności oddechowych, dłuższego wstrzymywania oddechu, zdrowszych płuc, odczuwania mniejszej „potrzeby zaczerpnięcia oddechu” podczas wiosłowania lub bycia "mielonym" przez falę? Zdobycia większej pewności i odczucia bezpieczeństwa przy kolejnej sesji surfingowej?

Dowiedz się, jak radzić sobie ze strachem i lepiej radzić sobie z dyskomfortem.

Absolutnie każdy na tej planecie odniósłby korzyści

z treningu na bezdechu, ponieważ jest to absolutnie

NAJLEPSZY SPOSÓB NA TRENING PŁUC I UMYSŁU!

 

Jeśli jesteś kitesurferem, windsurferem, freediverem, joginem, pracujesz z oddechem, jesteś trenerem pływania, surfingu lub sportu, trenerem personalnym, ten kurs będzie doskonałym dodatkiem do twojego obecnego zestawu narzędzi.

Zajęcia prowadzone są przez Martę Budzanowską, trenera surfingu SSI LEVEL 2
i freedivingu.

Ponad 2 lata spędziła trenując i ucząc się różnych technik od mistrzów świata freedivingu, takich jak Alexey Molchanov i William Trubride. Mieszka w Indonezji i tam też od dwóch lat prowadzi kurs surf survival, współpracując min. z RipCurl.

marta-budzanowska-podwodna-medytacja.webp
Odkryj swój podwodny potencjał i stań się lepszą, silniejszą wersją siebie.
basen-surf-survival-ocean-karma.webp

 

Tematy kursu:

 

  • teoria: fizjologia ciała, poznanie procesów chemicznych, które zachodzą podczas oddychania i wpływają na Twoje samopoczucie, dysfunkcyjne wzory oddechowe

  • techniki: relaksacja, kontrola umysłu, wstrzymywanie oddechu,

  • nauka: korzystanie z układu autonomicznego,

  • nauka oddechu, kontrolowany oddech, kontrola w sytuacjach stresowych, radzenie sobie z dyskomfortem fizycznym i psychicznym

  • trening tolerancji na dwutlenek węgla CO2,

  • zasady bezpiecznego treningu.

Dołącz do naszego

kursu Survival Surf.

Dwie godziny - teoria wstrzymywania oddechu

Dwie godziny - suchy trening, drille, ćwiczenia surf survival do wykonania na lądzie  

Dwie godziny - podwodny trening Surf Survival

na basenie

Dzień: niedziela, 18.06.2023

Miejsce: Basen COS Cetniewo Władysławowo

 

Koszt kursu: 830 zł

Plan warsztatów Surf Survival

bottom of page